Konkurs Iuventus Plus

Dzisiaj odpuszczę na chwilę zwyczajowe przedstawianie wam kolejnych uczelni dzięki którym możecie wejść w świat metalurgii i poznać jej tajniki. Wszystko dlatego, że znamy już wyniki konkursu ogłoszonego jakiś czas temu na stronie Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej imienia Aleksandra Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk. Konkurs ten otrzymał nazwę Iuventus Plus i już spieszę napisać Wam czego konkretnie dotyczył, do kogo był dedykowany i kto został jego laureatem.

Warto dodać, że była to już czwarta edycja tej kompetycji, w której można było zdobyć środki finansowe dla młodych naukowców do trzydziestego piątego roku życia, którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie, ale oprócz tego posiadają także wyróżniający się dorobek naukowy. Głównie jak we wszystkich konkursach chodzi tutaj o celne i trafne publikacje naukowe, z tym, że w tym przypadku trzeba było wyróżnić się zasięgiem nie tylko uczelnianym, nie tylko ogólnopolskim, ale aż międzynarodowym.

konkurs

Co ważne, że dofinansowanie uzyskało aż sto czerdzieści projektów, co jest całkiem sporą liczbą, świadczącą o bardzo wysokim poziomie tej gałęzi naukowej w naszym kraju – do samego konkursu Iuventus Plus zgłosiło się natomiast aż pół tysiąca chętnych osób. I tak ze wspomnianego już Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej imienia Aleksandra Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk wyróżniona została aż czwórka naukowców, których chciałbym wymienić. To doktor inżynier Honorata Teresa Kazimierczak, doktor inżynier Łukasz Rogal, doktor inżynier Robert Antoni Chulist oraz doktor inżynier Tomasz Jan Gancarz. To może tylko świadczyć o wysokim poziomie krakowskiej uczelni, na której stronę zapraszam Was w tym miejscu, natomiast jeżeli chcielibyście wziąć udział w konkursie Iuventus Plus w przyszłym roku, to zobaczcie na ich witrynie jak wygląda proces rekrutacyjny. O konkursie pisze bowiem także Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zobaczcie na tej stronie. Tam też znajdziecie spis wszystkich laureatów, nie tylko tych z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej imienia Aleksandra Krupkowskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Naprawdę warto się zainteresować, spróbować swoich sił i kto wie? Może to właśnie Wy otrzymacie dofinansowanie? Zwłaszcza, że pieniądze na projekty zaczną spływać do zwycięzców już w przyszłym roku.

#Iuventus Plus #laureaci # IMIM Kraków #konkursy naukowe #Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

(Visited 63 times, 1 visits today)