AGH – dobry pomysł?

Dzisiaj z Częstochowy przeniesiemy się do Krakowa. Tam działa jedna z najpopularniejszych nie tylko w Polsce, ale chyba śmiało można stwierdzić, że nawet w Europie uczelni – konkretnie mówię tutaj o Akademii Górniczo-Hutniczej imieniem Stanisława Staszica. Jak nietrudno się domyślić, także tam można studiować opisywaną i gloryfikowaną przeze mnie metalurgię.

Co może zainteresować to fakt, że tego typu uczelnie jak Akademie Górniczo-Hutnicze działają bardzo sprawnie i prawie pewne jest, że po skończeniu tam edukacji znajdziecie dobrą, ciekawą i przede wszystkim solidnie płatną pracę. Zwłaszcza, że Akademia Górniczo-Hutnicza bardzo dba o swoich studentów i nawet na swojej stronie zamieszcza cały czas tutaj aktualne oferty praktyk, staży ale także pracy w odlewniach.

Żeby nie być gołosłownym to sprawdźcie sami pod tym linkiem, a jeżeli nie lubicie otwierać w przeglądarce nowych podstron to poinformuję was, że dosłownie kilka dni temu pojawiła się na przykład oferta odlewni „Tarnów”, która skierowana jest do absolwentów Wydziału Odlewnictwa i jest to oferta na stanowisko Technolog Procesów Odlewniczych. Co należy do klubowych obowiązków w tej pracy? To przede wszystkim przygotowywanie i opracowywanie dokumentacji technologicznej wykonania modelu i odlewu z wykorzystaniem programów CAD czy między innymi optymalizacja procesu produkcji. Wymagania są postawione jasno – to oczywiście skończenie ważnego kierunku chociażby na AGH (w końcu ta uczelnia poleca tę pracę), ale także warto umieć tworzyć bryły w technologii 3D no i korzystać z oprogramowania CAD, Solid Edge, Solid Works. Wszystkie te umiejętności można nabyć studiując metalurgię, a jak się domyślacie pensję w takich zawodach nie kończą się tysiącu trzystu złotych…

A inną ofertę pracy na przykład na kierownika produkcji firmy w Opolu znajdziecie tutaj.

Akademia Górniczo-Hutnicza z Krakowa bierze też udział w wielu konferencjach naukowych, które też w jakiś sposób pozwalają zaistnieć na rynku ich studentom. Dla przykładu, aby być bardzo aktualnym, za kilka dni startuje konferencja sprawozdawcza Komitetu Metalurgii Państwowej Akademii Naukowej, która odbędzie się w tym roku w Krynicy Zdroju.

(Visited 15 times, 1 visits today)