Metalowe… łóżka

Stanąłem przed wyborem łóżka, które zastąpi starą i wysłużoną kanapę w moim pokoju gościnnym. Jako człowiek, prowadzący bloga „metalurgiczne.com” po prostu musiałem pomyśleć o tym, by takie łóżko… było z metalu. Zacząłem szperać po sieci i sprawdzać jak wygląda sytuacja. Postanowiłem podzielić się efektami mojego śledztwa z Wami – użytkownikami i czytelnikami.

Zacznę od przeanalizowania takiego pomysłu. Na jednym z forów internetowych dotyczącym mebli znalazłem dużo argumentów za i przeciw. Jeden trafia do mnie najbardziej – metalowe łóżka… nie skrzypią. Wielokrotnie zmagałem się z problemem skrzypiącego łóżka, które zwłaszcza w nocy z dziewczyną (lub analogicznie z chłopakiem, gdy jesteście dziewczyną) potrafią skutecznie uprzykrzyć życie… Czasami w drewnianych łożach można po prostu wymienić stelaż, albo przybić go do ramy, ale tak czy siak problem za jakiś czas znowu powróci. W metalowym meblu takich problemów nie ma.

Metalowe łóżko - piękne, ale czy praktyczne?
Metalowe łóżko – piękne, ale czy praktyczne?

Przejdźmy teraz do kosztów. Kupując metalowe łóżko jesteśmy w stanie oszczędzić pieniądze, bo będziemy mogli znacznie dłużej je użytkować. Drewniane szybciej się „zużyje”, bo przecież wiadomo, że metal jest trwalszy niż drewno. Naprawdę dobre metalowe łóżko można kupić za około tysiąc złotych (od ośmiuset to tysiąca trzystu). Nie zapomnijcie jednak jeszcze o dodatkowych kosztach – jakim jest materac. To jednak kwestia indywidualna, która kosztuje od 300 do nawet kilku tysięcy złotych (to już jednak moim zdaniem przesada).

Jest jednak pewna sprawa, która może trochę „zbić” fazę. Chodzi bowiem o wystrój. Drewniane łóżka są zdecydowanie bardziej przytulne i nawet w ciemnych tonacjach po prostu bardziej praktyczne. Te metalowe wyglądają pięknie na przykład w hotelach, ale nie jestem zdecydowany, czy chciałbym w metalowym łóżku spędzić dzień w dzień piętnaście lat swojego życia… Drewniane łóżko – tak jak na zdjęciu – pasuje do pomieszczenia, które jest duże i przewiewne, a brak drewnianej „dechy” sprawia wrażenie, że wszystko jest przezroczyste. W ciasnym pomieszczeniu nie wiem, czy wyglądałoby dobrze… Co o tym sądzicie?

(Visited 88 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *