Politechnika Śląska

Dzisiaj skupimy się na kolejnej uczelni, której jako osoba obiektywnie mówiąca i pisząca o metalurgii nie może pominąć. Mowa bowiem tutaj o Politechnice Śląskiej, która również może być bardzo dobrym wyborem dla wszystkich, którzy chcą technicznie patrzeć na życie i świat.

Pierwsze co przykuło moją uwagę na stronie Politechniki Śląskiej była zakładka rekrutacja, która wygląda naprawdę bardzo przydatne. Na tej stronie, którą także możecie podejrzeć sobie tutaj, znajdują się kafelki, które bardzo ułatwiają rekrutacyjną nawigację. Od razu można bowiem określić swoje potrzeby, dla przykładu kilka z nich wygląda następująco: „mam maturę, chcę studiować na studiach stacjonarnych I stopnia” albo jeżeli jesteście bardziej doświadczeni to od razu klikacie na „mam tytuł inżyniera, chcę studiować na studiach niestacjonarnych II stopnia”. Na przykład w takim wypadku na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii możecie wybrać sobie kierunki: informatyka przemysłowa, inżynieria materiałowa albo zarządzanie i inżynieria produkcji.

Ostatnia z tych wymienionych przeze mnie opcji także podzielona jest na specjalności – w tym wypadku są to inżynieria produkcji, logistyka przemysłowa, technologie ochrony środowiska (o których przyszłości pisałem bardziej szczegółowo dwa albo trzy posty temu) oraz zarządzanie przedsiębiorstwem i bezpieczeństwo i higiena pracy. Jak więc widać Politechnika Śląska ma do zaoferowania naprawdę szeroką gamę kierunków i specjalności, dzięki którym na pewno nie zginiecie na rynku pracy!

Poza tym nie zapominajcie, że Politechnika Śląska to także marka sama w sobie! Jak podaje Wikipedia, którą możecie skontrolować w tym miejscu, Politechnika Śląska według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities opracowanego przez hiszpański Instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas zajmuje finalnie w Polsce wysokie piąte miejsce wśród uczelni technicznych, a w rankingu ogólnoświatowym też wcale nie najgorsze miejsce numer sześćset osiemdziesiąt trzy.

politechnika_520

Poniżej natomiast zaprezentuję film zrealizowany przez Telewizję Polską, który pokaże realia panujące na Politechnice Śląskiej… Miłego oglądania i do usłyszenia kolejnym razem!

(Visited 204 times, 1 visits today)