Przyszłość ochrony środowiska

Dzisiaj przedstawię (że tak to nazwę) „ofertę” dla tych wszystkich, którzy mieszkają w Częstochowie i okolicach, albo po prostu chcieliby mieszkać w Częstochowie i okolicach. Wiadomo przecież bowiem, że studia tak naprawdę często oznaczają przeprowadzkę do innego miasta, a czasami nawet do innego kraju.

Według mnie bardzo ciekawie wygląda oferta Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, który działa jako część Politechniki Częstochowskiej. Studia na kierunku metalurgia mogą naprawdę dać wam w rękę fach, o którym pomarzyć może nie tylko połowa humanistów, ale także część nawet inżynierów innych kierunków.

Co ciekawe, politechnika podzieliła metalurgię na osiem specjalności i tak można studiować między innymi odlewnictwo, technikę cieplną, informatykę stosowaną, metalurgię ekstrakcyjną, przeróbkę plastyczną materiałów, metalurgię chemiczną i przetwórstwa metali nieżelaznych, rzadkich i szlachetnych i na ten temat dwa lata temu odbyła się w Polsce bardzo duża konferencja, której wszystkie materiały można znaleźć w Internecie. Postanowiłem więc ułatwić wam trochę zadanie i wygrzebać z sieci bardzo obszernego PDFa. Poczytajcie.

a

Bardzo ciekawie przedstawia się także recykling metali i ochrona środowiska. To zupełnie inne spojrzenie na ekologię – można być członkiem Greenpeacu, sprzeciwiać się temu czy tamtemu, ale wszystkie przedsiębiorstwa z czasem będą zmuszone do ekologicznego patrzenia na świat i wtedy będą zatrudniać nie ideologów, ale specjalistów. Z dyplomem i doświadczeniem w recyklingu metali o taką posadkę można ubiegać się z zamkniętymi oczami, a nawet spróbować założyć własną firmę – w końcu fundusze unijne w kolejnym programowaniu z ubóstwieniem będą spoglądać na specjalistów w zakresie ekologii o której tyle się ostatnio mówiło w Parlamencie Europejskim. Jeżeli do tego znacie angielski – ja bym poświęcił takiemu kierunkowi kilka lat swojego życia. Może niekoniecznie wybrałbym studia doktoranckie (choć takie też są w ofercie), ale dla przykładu studia magisterskie czy licencjackie są na pewno w waszym zasięgu.

Pełną ofertę Politechniki Częstochowskiej znajdziecie na tej stronie i przyjrzyjcie się jej uważnie, bo moim zdaniem naprawdę warto.

(Visited 30 times, 1 visits today)