Radomsko największe w Europie

Mój blog tak jak sama nazwa mówi ma być docelowo zbiorem wszystkich informacji, które mogą a nawet muszą zainteresować kogoś, kto zajmuje się lub chce zajmować się metalurgią. Jak do tej pory przedstawiłem oferty dwóch uczelni i przyjrzałem się Instytutowi Metalurgii z Gliwic. Dzisiaj natomiast przedstawię Wam firmę, którą każdy powinien znać. To przedsiębiorstwo Metalurgia S.A. z Radomska czyli jeden z największych w Europie (a na pewno w Polsce) producentów gwoździ, drutów i wyrobów z drutu. Warto sprawdzić ją na portalu branży metalowej tutaj.

W swojej ofercie firma z Radomska ma między innymi druty gołe, pokryte, spawalnicze czy pręty z drutu. Tak dla zobrazowania oferty można przytoczyć tutaj typowe zastosowania na przykłąd drutów gołych – bo to właśnie z ich można produkować gwoździe, ale także popularne i obecne w każdym ogródku siatki ogrodzeniowe czy tak zwane panele ogrodzeniowy. Oprócz tego, takie elementy wykorzystywane są także przy produkcji elementów giętych i zgrzewanych z drutu do zabudowy melarskiej i sklepowej no i jak nie trudno się domyśleć, zastosowanie znajdują one także w sprzędzie gospodarstwa domowego czyli popularnym AGD. Z drutów prostych można także produkować kraty, kosze kontenerowe, ale także elementy ozdobne takie jak lampy, żyrandole, kwietniki czy meble ogrodowe.

Jednym zdaniem widać, jak bardzo na jednej działalności można uprzemysłowić i stworzyć kilkanaście jak nie kilkadziesiąc różnych propozycji zamiany drutu na pieniędze. Monetaryzacja metalurgii to zresztą tak jak już próbowałem udowodnić pewna i solidna inwestycja.

Kto chociaż raz budował coś, albo remontował i był zresztą w Castoramie wie, ile rodzajów gwoździ można tam zakupić. Metalurgia z Radomska oferuje (co prawda w aż dwudziesto kilowych paczkach!) między innymi gwoździe budowlane o wymiarach od trzech, czterech i ośmiu milimetrów do osiemdziesięciu, stu i dwustu dwudziestu pięciu. Ma też w ofercie między innymi gwoździe duplex z podwójną główką, papowe, wykończeniowe, stolarskie (choć to to samo co wykończeniowe) i w zależności od zapotrzebować gołe, czarne, ocynkowane albo ocynkowane na złoto. Po szczegóły kliknijcie tutaj.
(Visited 144 times, 1 visits today)