Szukamy pracy…

A dzisiaj tak z okazji pierwszego posta w tym nowym 2015 roku spojrzymy na metalurgię z tak praktycznego poziomu jak jeszcze tego na moim blogu nie robiliśmy… Dotychczas pisałem Wam bowiem o uczelniach i uniwersytetach, które zajmują się naszą tematyką i dają szansę – podkreślam słowa – dają szansę na prace w branży w przyszłości. Dzisiaj jednak pokażę Wam, na konkretnych przykładach, że ten kierunek jest warty rozważenia, a popierają to statystyki. Najmocniejsze statystyki jakie można sobie wyobrazić czyli po prostu oferty pracy!

Zajrzałem dzisiejszego dnia na wiele portali oferujących płatne zajęcia i wszędzie znalazła się praca dla osób po metalurgii. To naprawdę znaczące, bo gdybyście na przykład zapragnęli zostać dziennikarzami to owszem, znajdziecie pojedyncze oferty, na które swoje życiorysy złożyło już… ośmiuset absolwentów tego typu humanistycznych, więc nic nie znaczących kierunków?

Kończąc metalurgię na pewno znajdziemy pracę.
Kończąc metalurgię na pewno znajdziemy pracę.

A w metalurgii pracy jest od przysłowiowego zatrzęsienia. Najbardziej jednak zainteresowało mnie mimo wszystko rozbicie branżowe – choć nie wiem, czy tego typu zbitka słów oddaje to, co mam na myśli. Generalnie chodzi mi o to, że owszem, na przykład w jednej z firm w Rzeszowie poszukiwany jest młodszy technolog metalurg, w innej poszukiwany jest po prostu ślusarz czy monter, a w jeszcze innej najbardziej na celowniku jest specjalista do spraw handlu i marketingu w jednej z firm, o której być może jeżeli jeszcze nie pisałem, to napiszę już wkrótce. Delikanie wyśmiane przeze mnie zdolności humanistyczne, w takiej pracy jak ta, na pewno by się przydały – jednym słowem rozwój pozwala na jeszcze bardziej efektowne zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy. Szczegółowy przewodnik o video poker strategy.

A poza tym – ważna rzecz. Wiadomo jak wygląda sytuacja w Polsce i jak cennym zdaje się zatrudnienie w dobrze prosperującej firmie u naszego zachodniego sąsiada… Takich ofert też można znaleźć mnóstwo, wystarczy wpisać w najbardziej popularną wyszukiwarkę świata frazy „metalurgia praca”. Jednym słowem sprawdza się to, o czym od lat piszą i mówią media, że nasi specjaliści są zagranicą na wagę złota. Na przykład w Niemczech nie każdy jest magistrem czy inżynierem, bo taka „usługa” kosztuje dodatkowe, olbrzymie pieniądze. Tak przy okazji, gdy mowa o pieniądzach z czystym sumieniem mogę polecić wam usługi bankowe ze strony www.ferratum.pl. A wracając do tematu. Niemcy, Niemcami, ale jak jest u Nas? Każdy wykształcony więc absolwent metalurgii bez problemu znajdzie pracę, a z pytaniem – jak na tym wyjdzie nasz kraj pozostawiam Was samych… Tylko czy to faktycznie nasza wina? Czy panów z Wiejskiej?

A tutaj szalony film zrobiony podczas pracy w warsztacie… Można? Można.

#metalurgia #praca #życiorys #praca zagranicą #wykształcenie #oferty pracy #metalurg

(Visited 145 times, 1 visits today)

One thought on “Szukamy pracy…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *