Wszystko w jednym miejscu…

Mam nadzieję, że zainteresowałem Was moimi poprzednimi postami dotyczącymi materiałów ogniotrwałych i metalurgii proszków jako alternatywy metod konwencjonalnych. Kilka dni temu wpadłem jednak na pomysł, by nieco urozmaicić formę w jakiej piszę nowe newsy i kilka najbliższych postów poświęcić nazwijmy to umownie – takiej pracy zbiorczej. Nie ma w polskim Internecie stron, gdzie można byłoby znaleźć wszystkie najciekawsze instytucje, uczelnie, akademie, uniwersytety czy instytuty zajmujące się metalurgią. Przynajmniej ja na taką stronę jeszcze nie trafiłem, dlatego postanowiłem sukcesywnie zbierać informacje na ten temat, zamieszczając na tym blogu na przykład oferty konkretnych uczelni, ale także oferty pracy. Ostatnio znalazłem bowiem dużo witryn – takich jak strona Akademii Górniczo Hutniczej imieniem Stanisława Staszica w Krakowie, Instytutu Metalurgii Żelaza także imieniem Stanisława Staszica ale w Gliwicach czy Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów działającego przy politechnice Częstochowskiej. Wszystkie ich witryny postaram się szczegółowo prześwietlić, znaleźć najbardziej interesujące i intrygujące wątki, a potem w zbiorczej tak jak już napisałem formie przedstawić je na blogu.

metalurgia1

Myślę, że w ten sposób pomogę nie tylko ludziom, którzy chcą związać się z metalurgią, ale także tym, którzy siedzą w niej po uszy i chcą dowiedzieć się kilku nowinek ciekawostek i wiedzieć, jak branża i ten przemysł rozwija się w innych częściach Polski. Zobaczcie jak nauka staje się faktem chociażby w Poznaniu:

Chcecie związać swoją przyszłość z moim zdaniem najbardziej ścisłym i najbardziej konkretnym odgałęzieniem polskiego przemysłu? Zapoznajcie się więc z postawami, które znajdziecie na chyba najbardziej popularnej stronie świata. Tematykę można też zgłębiać i poznać czym zajmuje się ta dziedzina na witrynie Europejskiej Przestrzeni Badawczej – konkretnie tutaj.

Wiem już, że na pierwszy ogień prześwietlę Instytut Metalurgii Żelaza imienia Stanisława Staszica w Gliwicach. Zaglądajcie na moją stronę! Mam nadzieję, że stanie się ona vademecum dla zainteresowanych metalurgią.

(Visited 25 times, 1 visits today)