Zasoby ekonomiczne państw już dawno się skończyły – grozi nam kolejny kryzys

Zasoby ekonomiczne już dawno przestały istnieć

Od końca drugiej wojny światowej zasoby ekonomiczne większości państw świata są wykorzystywane w coraz to bardziej nieodpowiedzialny sposób, który świadczy o krótkowzroczności obecnych i ostatnich rządzących. W obecnym dziesięcioleciu wydaje się, że następuje kulminacja tego zjawiska.

Państwa są po uszy zadłużone, zależne od banków, większość cywilizowanych społeczeństw się starzeje, aczkolwiek rządy państw przodujących w światowej gospodarce wciąż przeznaczają niewyobrażalne kwoty na sprawy, które nie są w ich bezpośrednim interesie. Zasoby ekonomiczne, które dawno się już skończyły i zostały zamienione w zadłużenie lub gwaranty w postaci złota są w tej chwili w rękach rodzin bankowych, które tak naprawdę mają największy wpływ na podejmowane przez państwa decyzje.

Do czego może prowadzić takie nieodpowiedzialne dysponowanie środkami finansowymi? Są dwie opcje: pierwszą jest globalny konflikt, który sprawi, że jego zwycięzcy zmniejszą swoje długi lub pozbędą się ich całkowicie, a przegrani będą spłacać swoje i wojenne zadłużenie stając się swoistymi niewolnikami finansowymi. Drugą opcją jest brnięcie dalej w ten zaułek bez końca co może skończyć się zmianą porządku świata, a także konfliktu globalnego.

(Visited 77 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *